آخرین وضعیت ثبت نام زائران اربعین در سماح

آخرین وضعیت ثبت نام زائران اربعین در سماح

آخرین وضعیت ثبت نام زائران اربعین در سماح

نام‌نویسی از زائران اربعین حسینی از چهارم مهر ماه در سامانه سماح آغاز شده و همچنان ادامه دارد؛ صدور ویزای اربعین حسینی نیز از روز ۱۵ مهر ماه در کشور آغاز شده است.

حمید محمدی درباره آخرین آمار ثبت‌نام و صدور ویزای زایران اربعین حسینی اظهار کرد: تا عصر روز دوشنبه ۳۰ مهر ماه بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در سامانه سماح نام‌نویسی کرده‌اند و حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار ویزا نیز صادر شده است.

وی با تاکید بر اینکه نام‌نویسی تا چهار روز به اربعین ادامه دارد، گفت: زائران اربعین حتما از مسیر قانونی تعیین شده برای نام‌نویسی و دریافت ویزای اربعین اقدام کنند.

وی با بیان اینکه از زمان نام‌نویسی در سماح و تحویل مدارک، صدور ویزای اربعین حدود ۷۲ ساعت زمان خواهد برد، تاکید کرد: متاسفانه افراد سودجود در برخی شهرها  و به ویژه تهران اینگونه شایعه‌پراکنی و فضا‌سازی می‌کنند که اخذ ویزا از طریق سماح بیش از ۵ روز زمان می‌برد و با طرح این ادعا به دنبال سواستفاده و دریافت مبلغ ۶۰۰ هزار تومان در ازای ویزای اربعین هستند.

رئیس سازمان حج و زیارت با تشریح شگرد افراد سودجو تصریح کرد: این افراد سودجو بعد از دریافت ۶۰۰ هزار تومان از متقاضیان، از طرف آنها در همان سامانه سماح که ادعا کرده بودند زمان‌بر خواهد بود ثبت‌نام می کنند و مبلغ تعیین شده ۲۳۴ هزار و ۸۷۵ تومان را پرداخت می‌کنند و مابه التفاوت را برای خود برمی‌دارند.

محمدی افزود: مردم حتما به دفاتر خدمات زیارتی معتبری که لیست آنها در سامانه سماح وجود دارد مراجعه کنند و به هیچ عنوان فریب افراد سودجود مبنی بر صدور ویزای سریع و .... را نخورند.

وی تاکید کرد: مبلغ تعیین شده برای صدور ویزای اربعین، بیمه، خدمات درمانی و حق کارگزاری ۲۳۴ هزار و ۸۷۵ تومان است و این مبلغ نیز باید به صورت الکترونیکی پرداخت شود و به‌صورت نقدی انجام نخواهد گرفت.

رییس سازمان حج و زیارت به متقاضیانی که دسترسی به رایانه و اینترنت دارند توصیه کرد که نام نویسی اولیه در سامانه سماح samah.haj.ir را خودشان انجام دهند و سپس برای ارایه مدارک به دفاتر خدمات زیارتی مراجعه نمایند تا کارها با سرعت بیشتری انجام پذیرد.

محمدی درباره این پرسش که قرار بود ما به التفاوت متقاضیانی که در روزهای ابتدایی در سامانه سماح با قیمت ۳۸۶ هزار تومان ثبت‌نام کرده بودند بازگردانده شود، گفت: نرخ تعیین شده برای ویزا، بیمه، خدمت درمانی و هزینه کارگزاری ۲۳۴ هزار و ۸۷۵ تومان است و کسانی که پیش‌تر در سامانه سماح و قبل از نرخ فعلی، مبالغ بیشتری را پرداخت کرده‌اند، مابه التفاوت از امروز به حساب آنها در بانک‌های ملی و ملت واریز می‌شود و کسانیکه فاقد حساب هستند با دریافت پیامک به بانک برای دریافت وجه مراجعه می‌کنند.

نام‌نویسی از زائران اربعین حسینی از چهارم مهر ماه در سامانه سماح آغاز شده و همچنان ادامه دارد؛ صدور ویزای اربعین حسینی نیز از روز ۱۵ مهر ماه در کشور آغاز شده است.

افزودن دیدگاه جدید