آیا نیاز به ویزا دارید؟

ویزای گروهی عراق

ویزای گروهی عراق

ویزای گروهی عراق

درصورتی که قصد سفر به کشور عراق جهت انجام امور زیارتی به صورت گروهی را دارید، باید این مراحل را پشت سر بگذارید تا ویزای عراق به صورت کاملا قانونی در دست تک تک اعضای گروهتان باشد.

البته اینگونه ویزاها معمولا به سفارش کاروان های زیارتی صادر می شوند.

همانطور که گفته شد، این موارد تنها برای افرادی است که قصد سفر زیارتی به کشور عراق را دارند. جهت دریافت ویزای عراق به صورت گروهی، ابتدا باید به وبسایت سماح مراجعه کرده و اطلاعات هویتی کامل افراد گروه را درآن ثبت کنید. شایان ذکر است در ثبت اطلاعات اعضای گروه دقت کافی به خرج دهید تا مشکلی حین دریافت ویزای کشور عراق نداشته باشید. این وبسایت خدمات ثبت نام خود را به صورت رایگان در دسترس کاربران قرار داده است.

پس از ثبت نام در این وبسایت، سماح از شما مدارک هویتی افراد گروه و همچنین اصل گذرنامه افراد را از طریق یک اطلاع رسانی طلب می کند. پس از ارائه و بررسی این گذرنامه ها توسط شرکت سماح، پاسپورت ها تایید خواهند شد و مبلغ ۵ هزار تومان از متقاضی دریافت می گردد. همچنین مجوز صدور ویزای گروهی توسط این شرکت صادر خواهد شد.

جهت دریافت ویزا به صورت گروهی، ابتدا باید با اصل گذرنامه به همراه ۲ قطعه عکس پرسنلی زمینه سفید و ۲ کپی از صفحه اول گذرنامه، به اداره امور زیارتی واقع در میدان فلسطین تهران مراجعه کرده و ضمن ارائه مدارک، نسبت به پرداخت هزینه ها اقدام نمایید.

هزینه کارگزاری ۵ هزار تومان خواهد بود که با ۵ هزار تومانی که جهت صدور ویزای تضمینی عراق به شرکت سماح پرداخت کرده بودید، جمعا ۱۰ هزار تومان خواهد شد. ۴۰ دلار هم برای هر نفر از اعضای گروه، هزینه ویزای این کشور خواهد بود که باید در این مرحله پرداخت گردد.

اگر مدارک ارسالی شما برای صدور ویزا تایید شود، این روند به آسانی طی خواهد شد. اما اگر حتی یک نفر از اعضای گروه دارای مشکلی باشد، یا باید نام این فرد را از گروه خارج کنید یا نسبت به حل مشکل وی اقدام نمایید. تا زمانی که مشکل فرد مذکور حل نشود، ویزای عراق گروهی صادر نخواهد شد.

در صورتی که مشکلات ذکر شده برای هیچکدام از اعضای گروه رخ ندهد، پس از ۴۸ ساعت از تحویل مدارک، ویزا به دست تک تک اعضای گروه خواهد رسید. نکات مورد توجه در این بخش این است که حق سفر انفرادی با ویزای گروهی برای هیچکدام از افراد گروه وجود ندارد و باید به صورت کاروانی این سفر انجام گیرد. همچنین در داخل کشور عراق هم، گشت و گذارها باید به صورت گروهی باشد و افراد از یکدیگر جدا نشوند.

مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای عراق به صورت گروهی

گرفتن ویزای عراق به صورت گروهی، مستلزم تسلیم نمودن مدارک شناسایی تمام اعضای گروه می باشد.

مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای عراق به صورت گروهی، شامل موارد زیر میباشد:

  • گذرنامه ایرانی تمام افراد گروه که باید حداقل ۶ ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد.
  • مدارک شناسایی تک تک اعضا (کارت ملی و شناسنامه)
  • دو قطعه عکس پرسنلی از اعضای گروه با پس زمینه سفید

افزودن دیدگاه جدید