آیا نیاز به ویزا دارید؟

ویزای انفرادی عراق

ویزا

ویزای انفرادی عراق

روادید یا ویزا مدرکی است جهت احراز هویت افرادی که قصد سفر به کشور خارجی را به جهت کار، تحصیل، زندگی یا تفریح دارند.

ویزا مدرکی است که در کنار پاسپورت، جهت سفر به کشورهای خارجی قرار می گیرد و هویت افراد را احراز می کند. علاوه بر احراز هویت، مدرکی است که اجازه می دهد مسافران در کشوری خارجی اقامت داشته باشند.

اگر بخواهیم به طور ساده، تعریفی از ویزا داشته باشیم: مدرکی است که در کنار گذرنامه قرار می گیرد و نشان می دهد که یکی از نمایندگان آن کشور، درخواست مسافر را به جهت سفر و اقامت در کشور مربوطه پذیرفته است و هویت مسافر برای نماینده آن کشور به طور کامل مشخص گردیده است.

برای مثال، ویزای عراق نشان می دهد که هدف شما از سفر به عراق چیست و چه مدت در آن کشور اقامت خواهید داشت. علاوه بر این، برگ تاییدی است بر فعالیت های درست شما در کشور عراق که سبب می شود تا همه مراحل قانونی را جهت اقامت طی کنید.

رفتن به عراق لازمه داشتن ویزای عراق است، ویزای عراق به دو صورت ویزای گروهی عراق و ویزای عراق به صورت انفرادی صادر میشود. ویزای عراق به صورت انفرادی به این شکل است که ویزا به نام شخص خاص صادر میگردد و آن شخص می تواند بصورت تک نفره وارد این کشور شود. ویزای عراق به صورت گروهی برای شماری از افراد صادر میگردد، البته این را هم بدانید که افرادی که بصورت گروهی اقدام به گرفتن ویزای عراق می کنند، نمی توانند به تنهایی وارد این کشور شوند.

البته کسانی که ویزای عراق به صورت انفرادی دارند، می توانند به شرط داشتن ویزا برای هر نفر، بصورت گروهی وارد کشور عراق شوند.

 

مراحل دریافت ویزای عراق به صورت انفرادی

در صورتی که قصد دریافت و اخذ ویزای عراق  به صورت انفرادی را دارید، این پنج مرحله را پشت سر بگذارید تا تمامی کارهای شما برای دریافت ویزای به سادگی و سهولت انجام گیرد.

بدیهی است که جهت دریافت ویزای فوری عراق، ابتدا باید به سفارت عراق در ایران مراجعه کنید اما اگر قصد سفر زیارتی به عراق را دارید، قبل از مراجعه به سفارت عراق، باید به واحد امور زیارتی استان تهران به آدرس: میدان فلسطین، رو به روی مسجد امام صادق مراجعه کنید.

اگر قصد دریافت ویزای عراق را دارید، داشتن گذرنامه با حداقل اعتبار ۶ ماه الزامی است. بنابراین اگر گذرنامه ندارید یا از اعتبار آن گذشته است، هرچه سریعتر نسبت به دریافت گذرنامه یا افزایش اعتبار آن اقدام فرمایید. علاوه بر گذرنامه، دارا بودن دو قطعه عکس پرسنلی ۳ در ۴ با زمینه سفید به همراه ۲ کپی از صفحه اول گذرنامه الزامی است.

این مرحله یکی از بدیهیات است که تقریبا همه ما از آن اطلاع داریم. هزینه حق الزحمه کارگزاری سفارت عراق ۱۰ هزار تومان به همراه ۴۰ دلار هزینه صدور روادید باید پرداخت شود. شایان ذکر است هزینه ذکر شده باید به دلار پرداخت گردد و سفارت عراق از دریافت ریال خودداری می کند.

در صورتی که سه قدم فوق را به درستی طی کرده باشید، به زودی زود ویزای خود را دریافت خواهید کرد. البته اگر هرگونه اشکالی در مدارک هویتی شما وجود داشته باشد، یا به هر دلیلی مشکلی پیش بیاید، دریافت ویزا لغو خواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید