بلیط هواپیمای مشهد

بلیط هواپیمای مشهد

بلیط هواپیمای مشهد

برای تهیه بلیط هواپیمای مشهد به وب سایتی که در این مقاله معرفی میکنیم بروید.

زمان مناسب برای خرید بلیط هواپیمای مشهد

برای خرید بلیط هواپیما مشهد این را در نظر بگیرید که آب و هوای مشهد معمولاً معتدل و سرد است. بهترین زمان سفر با تورهای مشهد، فصل بهار و تابستان است. اما برای عاشقان زیارت حریم رضوی در کنار وجود جاذبه های فراوان و تفریحات آبی تمامی طول مدت سال زمان برای خرید بلیط مشهد و سفر به این شهر مناسب است. تهیه بلیط هواپیما چارتر نیز می تواند برای مسافران مناسب باشد.

 

هزینه بلیط هواپیما مشهد

زمان مسافرت شما به مشهد ارتباط مستقیم با نرخ بلیط مشهد دارد. قیمت بلیط مشهد در ایام تعطیلات و مناسبت های گوناگون گران ولی در ایام کم تردد مانند زمستان قیمت آن حتی ممکن است تا نصف مبلغ معمول نیز پایین بیاید. بلیط ارزان هواپیما و تهیه آن میتواند کمک شایانی در یک سفر کم هزینه داشته باشد. حرم علی بن موسی الرضا حرم علی بن موسی الرضا(ع)، دربرگیرنده آرامگاه هشتمین امام شیعیان در شهر مشهد، ایران است. این مجموعه ۷۰ هکتار مساحت داشته و دارای ۲۶ رواق (بنای سرپوشیده) و ۹ صحن (فضای باز) و ۶ مدخل ورودی به نام بست است. علی بن موسی الرضا در ۱۱ ذیقعده سال ۱۴۸ قمری در مدینه متولد شد و در سن ۵۵ سالگی به دست مامون عباسی شهید شد. در ادب فارسی روضه به معنی باغ و گلستان و گلزار است و محل مضجع و در برگیرنده پیکر مطهر علی بن موسیالرضا(ع) را روضه منوره میخوانند. بلیط مشهد برای تمامی مسافران مشهد به نیت زیارت این آستان شریف خریداری می شود. خرید بلیط هواپیما مشهد را با بلیط۱ تجربه نمایید.

حرم امام رضا

دیدنی های مشهد

خواجه ربیع

این مقبره که در انتهای خیابان خواجه ربیع مشهد قرار دارد در دوران صفوی ساخته شده و در سال ۱۳۱۰ به ثبت ملی رسیده است. می گویند امام رضا قبر خواجه ربیع را زیارت کرده است. اگر می خواهید بلیط اتوبوس تهیه کنید و بلیط اتوبوس مشهد مد نظر شماست می توانید از بلیط۱ استفاده کنید.

مقبره سید ابوالقاسم مشهد

مقبره سید ابوالقاسم مشهد به اعتقاد اهالی، ایشان از نوادگان امام موسی الکاظم (علیه السلام) است که در سال ۳۳۷ هـ.ق به شهادت رسیده است. آستان امامزاده سیدابوالقاسم صالح (علیه السلام) در ابتدای روستای قاسم آباد در میان آرامستان روستا واقع شده است. زمین زیارتگاه حدود هزار متر مربع است و چشم انداز آن جالب به نظر می رسد.

مقبره پیرپالاندوز مشهد

مقبره پیرپالاندوز مشهد در شمال شرقی حرم و در ابتدای خیابان نواب صفوی بنایی آجری و گنبد فیروزه ای به چشم می خورد که به دلیل بازسازی در این اواخر به نظر می رسد که تازه ساز باشد ولی در واقع بنای اصلی مربوط به دوران شاه عباس صفوی است . این بنا در واقع مزار یکی از عرفای مذهب شیعه به نام شیخ محمد المقتدی کارندهی معروف به پیر پالاندوز است . این مزار در ابتدا در حاشیه کوچه شور و در پایین خیابان قرار داشته که با بازسازی های اخیر در این مکان قرار گرفته . به باور مردم مشهد شیخ با داشتن کرامات فراوان و با اینکه از اولیاء خدا بوده با دوخت پالان برای چهارپایان امرار معاش می کرده و به همین دلیل مردم به او احترام می گذارند .
 

سرزمین موجهای آبی مشهد

سرزمین موجهای آبی مشهد در زمینی به مساحت ۸۴۶۰ متر مربع و با زیربنای ۲۳۰۰۰ متر مربع بزرگترین پارک آبی سرپوشیده خاورمیانه و نخستین مجموعه از این نوع در ایران می باشد. این مجموعه که در سال ۸۶ افتتاح شد، از حیث زیربنا و تجهیزات و تنوع و تعدد امکانات و بازی های آبی در رده بهترین پارکهای آبی دنیا است. بلیط مشهد را بخرید و از بهترین و بزرگترین پارک آبی خاور میانه لذت ببرید. رزرو هتل مشهد را می توانید پیش از سفر انجام بدهید تا از محل اسکان خود اطمینان پیدا کنید.

باغ وحش وکیل آباد مشهد

باغ وحش وکیل آباد مشهد در جنوب غربی مشهد و همجوار با پارک جنگلی وکیل آباد، باغ وحش وکیل آباد، تنها باغ وحش مشهد و استان خراسان رضوی قرار داره. این باغ وحش دارای حیوانات گوشتخوار، علف خوار، آبزی، خزنده و پرندگان مختلفه و جزو جاذبه های گردشگری استان خراسان رضویه.

موزه نادری مشهد

موزه نادری مشهد در قسمت اصلی بنای یادبود آرامگاه نادرشاه افشار در دو تالار به منظور معرفی آثار تاریخی این دوره شكل گرفته است. این بنا به همت انجمن آثارملی در سال ۱۳۴۲ خورشیدی توسط مهندس هوشنگ سبحون طراحی و ساخته شده است چشمانداز خارجی بنا تندیس نادرشاه سوار بر اسب به بهمراه تنی چند از سربازانش بر فراز یك حجم سنگی مرتفع توسط مجسمه ساز شهیر ایرنی زنده یاد استاد ابوالحسن صدیقی ساخته شده است. این آرامگاه در ضلع شمال غربی چهار راه شهدا یا نادری سابق و در باغی به مساحت ۱۴۴۰۰ متر مربع ساخته شد. در سمت شمال آرامگاه نادر، مقبره سردار خراسان، محمد تقی پسیان واقع شده است. آرامگاه نادر متشکل از یک ساختمان مرکزی یعنی محل دفن نادرشاه و دو تالار موزه است. اگر قصد خرید بلیط مشهد و سفر به این شهر را دارید، دیدن مقبره نار شاه افشار را جزئی از برنامه هایتان در این سفر قرار دهید.

 

منطقه خوش آب و هوای شاندیز

اگر بلیط مشهد را خریداری نموده اید خود را آماده رفتن و لذت بردن از تنها منطقه نمونه بین المللی گردشگری ایران، منطقه ییلاقی شاندیز مشهد کنید. شهر شاندیز در ۳۷ کیلومتری شمال غربی مشهد قرار دارد که جمعیت آن در سال ۱۳۸۵ برابر با ۶۵۷۰ نفر بوده است و ۱۴۰۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد. منطقه شاندیز با چشم اندازهای زیبا و طبیعی آغوش خود را به روی گردشگران و مسافرانی که بلیط مشهد را خریداری و به این شهر مسافرت نموده اند گشوده است. دره های مصفا و پرآب، درختان سر به فلک کشیده، گل های وحشی، آب و هوای معتدل و رودخانه های روانی که از دامنه های شمالی کوه های بینالود سرچشمه می گیرند، از ویژگی های منطقه شاندیز هستند که چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند و یکی از کانون های عمده گردشگران و طبیعت دوستان در شهر مقدس مشهد است. پارک شهر شاندیز نیز جزء گردشگاه های سرسبز و زیبایی است که با فضای مطلوبی خود محلی را برای استراحت موقتی خانوادهها به گردشگران فراهم آورده است. همچنین در شهر شاندیز در زمینی به مساحت چهار هزار متر مربع نخستین پارک ویژه بانوان ساخته شده است که دارای هفت تراس مجزا برای نصب امکانات ورزشی است و در مجاورت با جاده قرار دارد. این پارک سر سبز و زیبا با فراهم آوردن فضای امن و راحتی برای ورزش زنان به نشاط اجتماعی در آنان منجر شده است و بانوان می تواند اوقات خوب و خوشی را در این جا سپری کنند.
 

آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی

فردوسی سخنسرای ایرانی و سراینده شاهنامه حماسه ملی ایران است. او بزرگترین سراینده پارسیگو است سرودههای او نه تنها در ایران، بلکه در بسیاری از کشورهای دیگر مورد بررسی قرار گرفته اند و در دانشگاههای شناختهشده دنیا مانند دانشگاه کمبریج انگلستان و دیگر دانشگاههای اروپایی و آمریکایی مطالعه شده و تحقیقات و پژوهش هایی در رابطه با آن ها انجام شده است. توس این شهر نام آشنا و قدیمی آرامگاه شاعر پرآوازه ی ایران را در خود جای داده است. این آرامگاه در باغی با صفا و زیبا در ۲۰کیلومتری شمال شرقی مشهد مقدس در مسیر منشعب از راه مشهد به کلات نادری در نزدیکی شهر تاریخی تابران قرار دارد. در میان جمع کثیری از مشتاقان زیارت آقا علی ابن موسی الرضا که جهت ارادت و صفای قلب به خراسان مشرف می شوند، کمتر کسی را می توان یافت که بلیط مشهد را خریده و مسافر مشهد شده ولی از آرامگاه حکیم ابولقاسم فردوسی دیدن نکند. اگر اهل فرهنگ و ادب و هنر هستید و دوست دارید یادی از مفاخر پرآوازه ی ایران کنید، آرامگاه فردوسی به همراه فضای سر سبز و زیبای پیرامون و موزه ی مجاور آن پذیرای شماست. قیمت بلیط هواپیما را به صورت آنلاین در وب سایت بلیط۱ مشاهده نمایید.
 

سوغاتی های مشهد

سوغاتی مشهد

حال که با خرید بلیط مشهد و سفر به این شهر، بعد از چند بار زیارت، به بازار می روید تا برای دوستان و اقوام هدیه ای به عنوان سوغات بگیرید. معمولا تسبیح و مهر وسجاده و عطر و نبات و زعفران و زرشک فراوان است و بیشتر سوغات مشهد را این چیزها تشکیل می دهند.

 

رستورانهای مشهد کباب شیشلیک

رستوران های معروف مشهد

از زمانیکه بلیط هواپیما مشهد را خریداری کردید باید بدانید که به یکی از بهترین شهرها از نظر رستوران و کیفیت غذا سفر می کنید. به چند نمونه از رستوران های بی نظیر مشهد اشاره می کنیم: رستوران پسران کریم رستوران معین درباری رستوران ارم شاندیز دیزی سرای سید جاغرق گران ترین اوقات سال برای خرید بلیط مشهد بهای بلیط مشهد در زمان های متفاوت و بسته به شرایط چارتر کننده تغییر می کند. گران ترین زمان های مسافرت به مشهد ایام نوروز و همچنین ایام محرم و صفر است. البته در سایر مناسبتها و مخصوصا تولد امام هشتم(ع) هم انتظار ارزان شدن بلیط مشهد را نباید داشت. خرید بلیط مشهد و سفر به این شهر فرصتی را در اختیار شما قرار می دهد تا در تعدادی از لوکس ترین مراکز خرید ایران گردش و خریدهای خود را انجام دهید. در ادامه به چند مرکز بزرگ خرید در مشهد اشاره می کنیم: مراکز خرید مهم در مشهد مرکز خرید مجتمع تجاری الماس شرق آدرس: مشهد، بلوار خیام، بلوار بهارستان مرکز خرید پروما آدرس: مشهد، میدان جانباز، بلوار جانباز مرکز خرید خورشید آدرس: مشهد، خیابان احمدآباد، بین بلوار ابوذر غفاری و امام رضا مرکز خرید آرمان آدرس: مشهد، ابتدای خیابان نواب صفوی مرکز خرید کاسپین مد آدرس: مشهد، بلوار امام سجاد، چهارراه بزرگمهر مرکز خرید زیست خاور آدرس: میدان دکتر شریعتی، ابتدای خیابان کوهسنگی مشهد مال آدرس: بلوار سجاد نبش چهارراه خیام (تقاطع خیام و سجاد) مجتمع تجاری وصال آدرس: انتهای خیابان خیام مزایای سفر به مشهد با هواپیما ۱- چون مسافت شما طولانی است بهتر است بلیط مشهد را خریده و از هواپیما استفاده کنید، حداکثر زمان برای رسیدن به مشهد حدود یک ساعت و ربع ساعت است. ۲- خدمت و سرویس دهی در هواپیما به مراتب بیشتر و بهتر از قطار است و اگر به عنوان قصد سفر تجاری را دارید بهتر است از هواپیما استفاده کنید. ۳- در دسترس بودن خرید

افزودن دیدگاه جدید