جشنواره چهار سوق در برج میلاد

جشنواره چهار سوق برج میلاد

جشنواره چهار سوق در برج میلاد

جشنواره شب های فرهنگی استان های مختلف با عنوان «جشنواره چهار سوق» در برج میلاد تهران فرصتی برای آشنایی با فرهنگ اقوام ایرانی و تکریم و ستایش آنها .

این جشنواره از ۲۱ تیرماه در یادمان ملی ایرانیان آغاز شده و تا ۲۶ شهریور ماه ادامه دارد که در هر شب فرهنگ، آداب و رسوم، سوغات و صنایع دستی یک استان به نمایش گذاشته می شود.
شهروندان می توانند از ساعت ۲۱ تا ۲ بامداد از این جشنواره که در محوطه برج میلاد برگزار می شود، دیدن کنند.
در همین زمینه علی درویش پور مدیرعامل برج میلاد تهران با اشاره به اینکه بسیاری از پایتخت نشینان ریشه در جای دیگری از این خاک دارند گفت: امروز به دلایل مختلف از جمله ارتباطات گسترده، آداب، رسوم و خرده فرهنگ های ایرانی کمرنگ شده که در همین راستا با توجه به ظرفیت ها و جاذبه اقوام ایرانی و با رویکرد تقویت فرهنگ اقوام، دهکده اقوام ایرانی با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ضلع غربی برج میلاد تهران ایجاد شد.
وی با اشاره به برگزاری شب های فرهنگی در مجموعه برج میلاد تهران اظهارداشت: در شب های فرهنگی استان های مختلف به کمک نخبگان و فعالان محلی خود به معرفی صنایع دستی، جاذبه ها و دارایی های فرهنگی خود می پردازند.
درویش پور افزود: در هر شب یک استان، فرهنگ و آداب و رسوم خود را معرفی می کند و در کنار برنامه های هنری، غرفه های متنوعی از صنایع دستی و محصولات هر استان پربا می شود.
وی برگزاری این جشنواره را سبب ایجاد علقه اجتماعی در شهروندان دانست و گفت: شهروندان می توانند از ساعت ۲۱ تا ۲ بامداد از برنامه های شاد و متنوع این جشنواره استفاده کنند.
مدیرعامل برج میلاد تهران یادآور شد: این جشنواره تا پیش از شروع ماه محرم ادامه خواهد داشت.
 دوره اول این جشنواره به ترتیب شامل استان های تهران، قم، قزوین، گیلان، ایلام، آذربایجان غربی، فارس، هرمزگان، خراسان شمالی، زنجان، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، سمنان، کردستان، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، البرز، لرستان، مازندران، مرکزی، آذربایجان شرقی، همدان، یزد، اردبیل، اصفهان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خوزستان و خراسان جنوبی است.
تاکنون شب های فرهنگی استان های تهران، قم، قزوین، گیلان، ایلام، آذربایجان غربی و مرکزی برگزار شده است .

افزودن دیدگاه جدید