سفر به مراکش

سفر به مراکش

سفر به مراکش

مراکش ترکیبی از مدرن ترین ها، المان های بین المللی در کنار سنت های دیرینه، غذاهای خوشمزه، فرهنگ جالب و ساختمان ها و بناهایی با معماری منحصر بفردی است که در هیچ جای دیگر دنیا نظیر آن را نمی توانید پیدا کنید.

مراکش از آن دست شهرهایی است که در عین بی نظمی به نظم رسیده است، تقریبا همیشه مردمش را در حال رفت و آمد و عبور مرور می بینید. وقتی شب ها به خیابان ها می روید، ده ها  و صدها نفر را می بینید که در رستوران ها و کافه های خیابانی نشسته و گرم گپ  گفتند، راه  رفتن در کوچه های آن شما را به داستان های هزار و یکشب می برد جایی که پیشگویان نشسته اند و منتظرند تا آینده ی شما را با آن گوی گردشان پیش بینی کنند… مراکش از آن دست جاهایی است که برای یک بار هم که شده باید در عمرتان ببینید، البته که ما اعتقاد داریم این جهان آن قدر دیدنی است که هر جای آن را باید حداقل یک بار دید با این حال، سفر به مراکش از بایدهاست، هم این که کشور ارزانی است و هم آن قدر جذابیت دارد که شما را مجذوب خود خواهد کرد

سفر به مراکش

آشنایی با مراکش:

مراکش (مغرب به عربی، موراکو به انگلیسی) واژه ایی بربر به معنی سرزمین خدا است. کشور مراکش در آفریقای شمالی واقع شده و دارای آب و هوایی معتدل است. شهر رباط پایتخت سیاسی اداری این کشور می باشد و شهر کازابلانکا مرکز اقتصادی تجاری آن است. همچنین شهر مراکش که بدلیل رنگ خاک بناهای تاریخی آن به شهر سرخ مشهور است از جمله شهرهای معروف توریستی این کشور به شمار می آید. زبان مادری مردم مراکش عربی است اما از آنجا که مراکش سالها مستعمره فرانسه بوده است مردم غالبا به زبان فرانسوی صحبت می کنند. جمعیت این کشور از دو قوم عرب و بربر تشکیل یافته است که مسلمان می باشند. واحد پول مراکش درهم مراکش می باشد.

اطلاعات ضروری
اختلاف ساعت با تهران

مراکش در منطقه‌ی زمانی UTC/GMT +1 قرار دارد و سه ساعت و نیم از تهران عقب‌تر است.

زبان رسمی

آمازیغی و عربی

واحد پول

درهم مراکش

یک درهم مراکش= ۳۵۷۴ ریال

پول مراکش

آب و هوای مراکش

این کشور آب و هوای متنوعی دارد اما به طور کلی معتدل و بارانی است. مراکش در مناطق شمالی تحت تاثیر آب و هوای مدیترانه ای و در سمت غرب از آب و هوای اقیانوس اطلس تاثیر می گیرد. در نواحی داخلی آب و هوایی قاره ای دارد و در نواحی کوهستانی ریزش برف و بارانش بیشتر است، مناطق جنوبی آن هم گرم و بیابانی است.  اگر می خواهید آب و هوایی مطبوع را تجربه کنید بهترین زمان برای سفر به آن آوریل و می (فروردین و اردیبهشت) و سپتامبر تا نوامبر (شهریور تا آبان) است.

آب و هوای مراکش

کاخ Bahia

کاخ Bahia که هنوز هم عظمت و زیبایی خود را حفظ کرده است، با محوطه‌ی طاقی، درهای چوبی سنگین و مجموعه طبقات موزائیکی اش مکانی عالی و ایده‌آل برای برای آشنایی با معماری و هنر شهر مراکش به شمار می‌رود. در اینجا می توانید از معماری زیبای آن عکس برداری کنید و لحظاتی به یاد ماندنی را برای خودتان ثبت کنید و همچنین بدون پرداخت هزینه‌ی اضافی از تورهای اطلاعاتی استفاده و در مورد تاریخ این شهر اطلاعات زیادی را کسب کنید.

کاخ Bahia

باغ Jardin Majorelle

تجربه‌ی بیشتر از ۴۰ سالِ طراحی به نام Jacques Majorelle در ساخت این بنا به کار گرفته شده است. واحه‌ای در دل خیابان‌های شلوغ مراکش که محیطی عالی را برای فرار از سر و صدا و شلوغی شهر فراهم آورده است. در اینجا مسیرها با درختان بلند پالم (خرما)، گیاهان شگفت‌انگیز، معماری های سنتی در هر گوشه، موزائیک‌هایی با رنگ آبی لاجوردی، کاشی‌های روشن زرد رنگ و همچنین گیاهان کاکتوس و گل‌های نیلوفر مزئن شده‌اند که چشم‌اندازی بی نظیر را به وجود آورده‌اند. در این مکان گیاهان جادویی برای پرندگان آوازخوان تبدیل به آشیانه شده‌اند. جویبارها، استخرها به علاوه‌ی فواره‌ها این نقطه را به محیطی جذاب تبدیل کرده‌اند. بازدید از این مکان شگفت‌انگیز را به هیچ وجه از دست ندهید.

باغ Jardin Majorelle

جاذبه‌های گردشگری

مراکش شهری است که همه‌ی جذابیت‌های کشور مراکش را در کنار هم دارد. هم‌نام بودن این شهر با نام کشور، اهمیت تاریخی و فرهنگی آن را نشان می‌دهد. در میان شلوغی و ازدحام زندگی شهری، ترکیبی از سنت و مدرنیته را به زیبایی در خیابان‌ها و محله‌های مختلف مراکش خواهید دید.

اگر عاشق خرید باشید، در بازارها و بازارچه‌های سنتی این شهر می‌توانید حسابی چانه بزنید و محصولات محلی و سوغات بخرید. برای عاشقان تاریخ، موزه‌ها و آثار تاریخی متعددی وجود دارد. اگر دوست دارید سبک زندگی اهالی و فرهنگ آنها را از نزدیک ببینید، کافی است در منطقه‌ی قدیمی شهر قدم بزنید. بعد از گشت و گذار در شهر مراکش، می‌توانید منظره‌ی کوهستانی اطلس را در دوربین خود ثبت کنید.

در ادامه با مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری مراکش آشنا می‌شویم که در سفر به این شهر، بازدید از آنها را نباید از دست بدهید.

افزودن دیدگاه جدید