سفر به ارمنستان

سفر به ارمنستان

سفر به ارمنستان

ارمنستان از آن دسته مقصدهای خارجی برای گردشگران مخصوصا از نوع ایرانیش است که نه تنها به خاطر جاذبه های بسیار زیبایش مورد توجه است بلکه مقصدی ارزان برای مسافران نیز محسوب می شود.

در کشور عجایب و زیبایی که مردمی بسیار نجیب و مهمان نواز دارد چه چیزی بهتر از این می تواند باشد که در کنار این که از سفر لذت می بریم، ترفندهایی برای سفری ارزان داشته باشیم و بتوانیم بودجه ی سفر خود را مدیریت کنیم.

۱- زمینی سفر کنید

برای سفر به ارمنستان دو راه پیش روی شما وجود دارد. هم می توانید به صورت زمینی سفر کنید و هم با هواپیما به ارمنستان بروید. مسیرهای زمینی با اتوبوس های مجهز طی می شود. البته قیمت تورهای زمینی بستگی به توری که شما انتخاب می کنید و همچنین شرکت مسافرتی که آن را ارائه می دهد دارد اما، قیمت تمام شده برای شما به نسبت خدماتی که در طول سفر ارائه می شود ۳۰ درصد کمتر از مسافرت با هواپیما برای شما تمام می شود.

۲- به صورت شخصی سفر کنید

اگر تمایل دارید که به صورت شخصی و انفرادی به ایروان سفر کنید، این امکان نیز برای شما وجود دارد. شما هم می توانید با ماشین شخصی خود و هم با اتوبوس و مینی بوس سفرتان را انجام دهید. اگرانتخاب شما این است که با ماشین شخصی خود سفر کنید هزینه هایتان تا حد زیادی کاهش می یابد و تنها برای سرویس ماشینتان در طول راه و عوارض های جاده ای و همچنین اجازه تردد و ورود به ارمنستان متقبل هزینه خواهید شد. اگرمی خواهید با اتوبوس و یا مینی بوس سفر کنید هزینه ای بسیار کمتر از هزینه ی تور و سفر با ماشین شخصیتان را تنها برای رسیدن به ارمنستان البته پرداخت خواهید کرد. این که با ماشین شخصی و اتوبوس به ارمنستان سفر کنید را تنها زمانی به شما توصیه می کنیم که برای بار دوم و یا حتی سوم به بعد است که شما می خواهعید به ارمنستان سفر کنید. بهتر است برای بار اول با تور سفر کنید تا راه و چاه سفر را به خوبی یاد بگیرید.

 

۳- ماشینتان را لب مرز پارک کنید

این توصیه برای کسانی است که تصمیم دارند سفری شخصی و با ماشین خودشان به ارمنستان داشته باشند. با توجه به این که بنزین در ارمنستان گران است بهتر است که ماشین خود را لب مرز در مکانی مناسب پارک کنید. می توانید از هر جا که بخواهید ماشین سواری بگیرید و یا حتی کرایه کنید. ماشین های سواری بسته به مدلشان قیمتی بین ۶۲ تا ۱۰۰ دلار روزانه هزینهی اجاره دارند.

 

۴- از مترو و اتوبوس استفاده کنید

ساده ترین راه برای جابه جایی در ارمنستان، مترو است. در کل هزینه ای مناسب نسبت به دیگر وسایل نقلیه ی این شهر دارد. البته استفاده از اتوبوس هم راهی مقتصدانه برای سفر در ایروان و دیگر شهر های ارمنستان است. اتوبوس ها در ارمنستان دو نوع دارند. اتوبوس معمولی و برقی که ار نظر هزینه ای فرقی هم با هم ندارند. البته اتوبوس برقی ها ارزان ترند. این نکته را فراموش نکنید که در ارمنستان چیزی به نام بلیط اتوبوس وجود خارجی ندارد و شما باید در هنگام پیاده شدن کرایه را به صورت نقدا بپردازید.

۵- برای اقامت از هاستل ها استفاده کنید

برای اقامت ارزان در ارمنستان از هاستل ها و مهمانخانه ها استفاده کنید. هاستل ها هزینه ای بسیار کم دریافت می کنند و شما می توانید اقامتی ارزان و مقرون به صرفه داشته باشید. قیمت هاستل ها از شبی ۱۵۰۰ درام شروع شود و به نسبت خدماتی که به شما ارائه می شود، قیمت آن کمی بالاتر می رود اما باز هم مناسب است. از جمله هاستل های خوبی که می توانیم نام ببریم که هم قیمت مناسبی دارند و هم خدماتشان خوب است می توان به هاستل المنت (Element Hostel)، هاستل بیوواک(Hostel Bivouac) و هاستل بریج ایروان(Bridge Hostel Yerevan) اشاره کرد.

۶- جاذبه های ارزان را بروید ببینید

در کل ایروان و شهرهای دیگر ارمنستان بسیار زیبا و پر از جاذبه هستند و شما با قدم زدن در هر کجای این شهرها می توانید لذت ببرید. حتی هستند جاذبه هایی که بازدید از آن ها کاملا رایگان است، همانند: موزه کشتار جمعی ارمنستان و یا مسجد آبی. اما برای برخی از جاذبه ها باید حتما بلیط ورودی خریداری کنید. در این جا ما جاذبه هایی که ورودی ارزانی دارند را برای شما بازگو می کنیم.

موزه تاریخ ارمنستان، ۱۰۰۰ درام ( ۸ هزار تومان)
موزه نسخ خطی باستانی، ۱۰۰۰ درام (۸ هزار تومان)
باغ گیاه شناسی ایروان، ۲۰۰ درام (۲هزار تومان)
مرکز هنری کافسیجان و نمایشگاه های مجموعه ای آن، ۱۰۰۰ درام (۸ هزار تومان)

۷- بازار ونیساج را از دست ندهید

برای این که در ایروان خرید کنید و با بودجه ای مشخص، سوغاتی و یا خرید شخصی خوب و مقرون به صرفه ای انجام دهید، تنها کافیست تا منتظر شوید روز شنبه فرا یرسد و در کنار میدان ریپوبلیک، بازار ونیساج باز شود و خرید هایتان را انجام دهید.

۱۰- از سیم کارت های ارمنی استفاده کنید

اگر نمی خواهید از خدمات رومینگ استفاده کنید می توانید با پرداخت ۱۰۰۰ درام، یک سیم کارت ارمنستانی را تهیه کنید. این سیم کارت ها را می توانید از کتاب فروشی ها خریداری نمایید.

افزودن دیدگاه جدید