همه چیز درباره سفر به قطر

همه چیز درباره سفر به قطر

همه چیز درباره سفر به قطر

قطر کشوری عربی در جنوب خلیج فارس و در شرق شبه جزیره عربستان است که به دلیل در آمدهایی که از فروش نفت و گاز بدست آورده، به یکی از ثروتمندترین کشورهای منطقه تبدیل شده است. چند سالی است که این کشور به یک کلان کشور تبدیل شده است و گردشگران زیادی را میزبان است بطوریکه از لحاظ گردشگری هم در آمد خوبی دارد.

دانستنی های ضروری از قطر

واحد پول قطر، ریال است که هر ریال آن تقریبا برابر ۸۹۵۰ تومان است.

این کشور دارای ۲ فرودگاه بین المللی غیر نظامی است که یکی از آنها بسیار شناخته شده است .

فرودگاه بین المللی دوحه نام دارد و فرودگاه دوم، فروودگاه خور است.

دانستنی های ضروری از قطر

آب و هوای قطر و بهترین زمان سفر به قطر

بطور کلی قطر آب و هوای بیابانی و گرم و خشک دارد. زمستان های این کشور خنک است و به دلیل توده ی هوای سودانی، باران در این فصل بصورت سیل آسا می بارد. اما در فصل تابستان هوا بسیار گرم و شرجی است و برای خیلی از افراد آزار دهنده می شود.

آب و هوای قطر و بهترین زمان سفر به قطر

جاذبه های گردشگری قطر

اگر تعطیلات خاصی در پیش رو دارید و دوست دارید تا به یکی از کشورهای نزدیک ایران سفر خوب و پر هیجانی داشته باشید، پیشنهاد می کنیم چمدانتان را به مقصد قطر ببندید. این کشور با جذابیت های دیدنی، ساختمان هایی با معاری فوق العاده، مراکز خرید درجه یک  و رستوران های بسیار خوبش می تواند همه ی انتظارات شما را به خوبی برآورده کند. اگر هنوز هم شک دارید که قطر  جاب مناسبی برای سفر است یا خیر، کافیست نگاهی به جاذبه های آن که در زیر برای شما آورده است بیندازید:

جاذبه های گردشگری قطر

جزیره ی مصنوعی مروارید قطر: این جزیره در ساحل شهر دوحه قرار دارد و درست به شکل یک مروارید است که خانه ها و ویلاهای بسیار گرانقیمتی روی آن ساخته شده اند. در این جزیره همچنین مراکز خرید و رستوران های خوبی هم وجود دارد که می توانید با با رفتن به آنها، یک خرید عالی داشته باشد و روز خوبی برای خود بسازید.

پارک حیات وحش الماها: اگر دوست دارید غزال عربی را ببینید باید به پارک حیات وحش الماها در دوحه بروید چون هیچ جای دیگری شانس دیدن این حیوان زیبا را ندارید. اگر دوست دارید تا یک تجربه ی متفاوت از بیابان گردی داشته باشید در اقامتگاه مزکزی این پارک و در محاصره ی بزهای کوهی، غزال های عربی و آهوها اقامت کنید تا با معنای جدیدی از کویر آشنا شوید.

منطقه کورنیش (Corniche): اگر قرار باشد به قطر بروید، فقط یک تفریح را انتخاب کنید و به خانه بگردید باید گشت در منطقه ی کورنیش باشد! به دوحه بریوید سوار بر قایق و کشتی هایی که به آنها جهاز دریایی می گویند شوید و در منطقه ی کورنیش به گشت و گذار بپردازید و از منظره ی آشمانخراش ها و منظره ی زیبای خلیج فارس، لذت ببرد.

صحراگردی: قطر، بیابان ها و صحراهای زیادی دارد و در نتیجه بیابان گردی، بخشی از تفریحات آن محسوب می شود. برای اینکار می توانید بر جیپ های سبکی که پر از توریست ها می شوند و با سرعت دیوانه واری در بیابان می چرخند، سوار شوید و حتی یک شب در بیابان و در یکی از خیمه ها اقامت کنید.

آداب و رسوم و سنت مردم قطر

مذهب مردم قطر اسلام است و بیشتر آنها سنی هستند. وقتی به این کشور سفر می کنید باید حواستان باشد که پا در یک کشور مسلمان گذاشته اید و در نتیجه کاری را انجام ندهید که با هنجارها و آداب آنها مغایر باشد. خانم ها باید طوری لباس بپوشند که دست و پاهایشان کاملا پوشیده باشد. اگر قصد سفر به قطر در ماه رمضان را دارید باید بدانید که خوردن و آشامیدن در این ماه از طلوع تا غروب خورشید در خیابان ها، ممنوع است.

آداب و رسوم و سنت مردم قطر

 

افزودن دیدگاه جدید