منتخب اشیای موزه ملی ایران به هلند منتقل شد

 منتخب اشیای موزه ملی ایران به هلند منتقل شد

منتخب اشیای موزه ملی ایران به هلند منتقل شد

مدیر موزه ملی ایران می گوید: اشیای باستانی منتخب ایرانی که قرار است از هفته آینده در نمایشگاه درنتز (Drents) هلند به نمایش درآید به این موزه منتقل شده است.

جبرییل نوکنده اظهار کرد: طبق تفاهم‌نامه بین موزه ملی ایران و موزه درنتز (Drents) نمایشگاهی با عنوان «ایران: مهد تمدن» در موزه درنتز، شهر آسن (Assen) هلند در ۲۶ خردادماه گشایش خواهد یافت.
وی افزود: آثار منتخب نمایشگاه طبق برنامه در روز پنجشنبه ۱۷ خردادماه با تمهیدات ویژه امنیتی در هر دو کشور به سلامت به موزه درنتز منتقل شده است.
طبق گفته نوکنده، برای این نمایشگاه تعداد ۱۹۶ اثر از بیش از هفتاد مکان باستانی مربوط به دوره پارینه‌سنگی قدیم تا دوره صفوی از موزه ملی ایران انتخاب شده است.

وی ادامه داد: کارشناسان دو موزه تلاش کردند مجموعه ای مناسب و متنوع از دوره های مختلف و در خور شأن فرهنگ و تمدن ایران انتخاب کنند و قدیمی ترین اثر این نمایشگاه مربوط به «غار دربند رشی» در گیلان با قدمت بیش از ۲۰۰ هزار سال است.
این نمایشگاه از ۲۷ خردادماه تا ۲۷ آبان ماه امسال در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دارد.
موزه درنتز با بیش از ۱۶۰ سال قدمت، در شهر آسن در استان درنته در شمال هلند قرار دارد و دارای آثاری از دوره های پیش از تاریخ تا هنر معاصر است.

 

افزودن دیدگاه جدید