همکاری با عتبات کربلا برای تسهیل امور زائران تقویت می شود

 همکاری با عتبات کربلا برای تسهیل امور زائران تقویت می شود

همکاری با عتبات کربلا برای تسهیل امور زائران تقویت می شود

در دیدار دبیران کل آستان مقدس حسینی و آستان مقدس عباسی با سرکنسول ایران در کربلا بر تقویت همکاری ها برای تسهیل هر چه بیشتر در امور زائران تاکید شد.

'سید جعفر موسوی' دبیرکل آستان مقدس حسینی و 'سید محمد اشیقر' دبیرکل آستان مقدس عباسی و 'میرمسعود حسینیان' سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کربلا، در مذاکرات خود در حاشیه مراسم افطار در محل کنسولگری ایران، راهکارهای این امر را بررسی کردند.
در این نشست همچنین تعدادی از مسوولان آستان سیده شریفه معروف به دختر امام حسن مجتبی ع در شهر حله نیز حضور داشتند.


حسینیان در این مراسم ضمن تبریک ماه مبارک رمضان و نیز تبریک پیروزی‌های ملت عراق در مقابل داعش و تکفیری ها، گفت: موفقیت برگزاری انتخابات پارلمانی ۲۲ اردیبهشت از ثمرات وحدت ملت و دولت عراق و تبعیت از اوامر مرجعیت بود.
وی گفت ایران در دوران سازندگی نیز در کنار عراق خواهد بود و عراقی آباد، آزاد، پیشرفته و شکوفا، خواست قلبی ماست.
حسینیان همچنین با اشاره به روابط خوب با عتبات بخصوص همکاری فیمابین درتسهیل امور و برنامه های زائرین در طول سال بخصوص ایام اربعین ازین همکاری ها تشکر و خواستار استمرار و گسترش آنها شد.
سید جعفر موسوی و سید محمد اشیقر نیز با تشکر از برپایی این نشست بر اهمیت روابط دو کشور تاکید و از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از ملت و دولت عراق سپاسگزاری کردند و محبت اهل بیت را مهمترین عامل در تحکیم روابط دو ملت برشمردند.
گفتنی است پیش تر در حاشیه ضیافت افطار به افتخار 'عقیل طریحی' استاندار و 'جاسم خطابی' رئیس شورای استان کربلا، دو طرف درخصوص مسائل مورد علاقه بحث و گفتگو کردند.
سالانه حدود چهار میلیون زائر ایرانی به عراق و کمتر از دو میلیون زائر و گردشگر عراقی به ایران سفر می کنند.
اوج حضور زائران ایرانی درایام زیارت چند میلیونی اربعین امام حسین (ع) در کنار زائران عراقی و غیر عراقی است که به عرصه بی نظیر از مهمان نوازی مردم عراق از زائران اهل بیت (ع) تبدیل می شود.

افزودن دیدگاه جدید